четвер, 22 лютого 2018 р.

Через майстер-клас до педагогічної майстерності


Єдиний шлях, що веде до знань – це діяльність. 
Бернард Шоу
Відповідно до плану роботи методичного кабінету відділу освіти Ківерцівської РДА 20 лютого 2018 року на базі НВК «ДНЗ-ЗОШ І-ІІ ст.» с.Словатичі відбувся осередковий семінар вчителів музичного мистецтва «Майстер-клас як одна із форм обміну досвідом для удосконалення якості підготовки та проведення уроків музичного мистецтва».
Мета чергового осередкового семінару ознайомити педагогів району із досвідом роботи вчителів музичного мистецтва зі званнями «старший вчитель», «вчитель-методист»; підвищити фаховий та методичний рівень педагогів для удосконалення якості підготовки та проведення уроків музичного мистецтва.
Продовжуючи роботу щодо реалізації районного проекту "Майстер-клас як форма поширення передового педагогічного досвіду", на семінарі досвід роботи презентували: Кучеровська Наталія Ярославівна (вчитель музичного мистецтва, старший вчитель ЗОШ І-ІІІ ст. с.Жидичин), Ворон Олександр Іванович (вчитель музичного мистецтва, старший вчитель ЗОШ І-ІІІ ст. смт Цумань) та Прібиткіна Галина Степанівна (вчитель музичного мистецтва, старший вчитель ЗОШ І-ІІІ ст. №3 м.Ківерці та ЗОШ І-ІІ ст. с.Сокиричі).
Методист Оксана Данилюк здійснила методичний супровід теоретичних основ проведення майстер-класу надавши педагогам наочні матеріали щодо підготовки та проведення майстер-класу.
Розпочала практичний блок семінару Наталія Кучеровська провівши майстер-клас «Формування музично-естетичної культури школярів через сприймання музичних творів». Педагоги поринули у світ музики та краси, особливо вразила учасників вправа «Знавці мистецтва», яка розвиває вміння спілкуватися на мистецькі теми та допомагає засвоїти набуті знання і використати їх на практиці.
«Інтерактивні технології навчання на уроках музичного мистецтва» саме такий майстер-клас провів Олександр Ворон. Запропонувавши педагогам різноманітні інтерактивні вправи у роботі з учнями щодо вивчення, засвоєння та використання знань з музичного мистецтва.
Продовженням практичного блоку був перегляд відеоролику «Формування вокально-хорових навиків на заняттях з молодшими школярами» з досвіду роботи Галини Прібиткіної. Практичну частину Галина Степанівна продемонструвала своїм колегам провівши майстер-клас «Хоровий спів у школі: хорові розспівки, розучування пісні «Тече водо з-під явора».
На завершення семінару вчитель музичного мистецтва НВК «ДНЗ-ЗОШ І-ІІ ст.» с.Словатичі Тетяна Володимирівна Микитюк презентувала власний досвід роботи у формі презентації.
Майстер-клас – ефективний засіб практичного навчання як учнів, так і вчителів. Педагоги-майстри вміло організували творчу та активну роботу вчителів у групах. Це створило умови для самовираження, емоційного піднесення та відчуття успіху для кожного учасника заходу. 
Щира подяка педагогам-майстрам за високий методичний рівень підготовки та проведення майстер-класів!



Немає коментарів:

Дописати коментар

«Мистецтво» як один із головних предметів у школі

Українське суспільство активно долучається до обговорення проблем освіти та її реформування. Як для освітян, так і для батьків є зрозуміл...